ROWER I OKOLICE

 

XTR !  XTR ! XTR ! ! !

WSIĄDŻ NA ROWER - POCZUJ SIĘ WOLNYM !

Rower to jeden z najekonomiczniejszych pojazdów . Zajmuje mało miejsca , nie niszczy dróg tak jak samochody i jest bezpieczny - czy ktoś słyszał o grożnych wypadkach , które spowodowali rowerzyści ? Raczej nie. "Czarne weekendy" to domena samochodów.
Serdecznie namawiam każdego do jazdy na rowerze. Może się okazać że tam gdzie mieszkasz jest wiele sympatycznych miejsc , o których nie miałeś pojęcia. Gdy poruszasz się w mieście nie obchodzą Cię korki czy awarie autobusów. Jesteś dużo szybszy. Chwytasz kondycję , masz chwilę dobrej rozrywki w środku dnia. Wiedzą coś o tym Ci co często jeżdżą po mieście. Co dzień możesz się sprawdzić.
Rower to sposób na spędzenie wolnego czasu ; często dzięki temu że zdecydowałeś się na samotny jedno- czy kilkudniowy wypad miałeś okazję poczuć się całkowicie wolnym. Byłeś zdany tylko na siebie i nie zawiodłeś się. Wiatr , deszcz , błotniste kałuże , kręte i strome ścieżki zaczynają przybierać zupełnie inne oblicze. Mimo że stojąc często w deszczu w oczekiwaniu na autobus lub wracając z pracy podczas ulewy klniesz w żywy kamień na pogodę , na trasie wszystko się zmienia . Gniew nic nie da - wiesz o tym. Wtapiasz się w przyrodę i dopiero wtedy widzisz jej potęgę i piękno. Dostosowujesz się do warunków i cieszysz się ze świadomości tego że dasz sobię radę. Połykasz kilometry i do ostatnich chwil przed przyjazdem do domu nie czujesz zmęczenia. Dopiero gdy zdejmiesz kask i rękawiczki , zaczerpniesz parę łyków chłodnej wody , smaku której niewiele może zastąpić , możesz powiedzieć że było ciężko. Jesteś zadowolony - dałeś radę - jesteś twardy - jesteś dobry.
Wiesz co Cię czeka następnym razem ale wracasz tam.

 

Miałem cztery rowery: taki śmieszny rower Santanę, Scott Tampico a póżniej Scott Windriver, którego mi zwinęli.
Przedostatni to Author'a Mystic Equipe ze zmienionym osprzętem: piasty XT '93, oś suportu Modus, hamulce i klamki Avid ( V ), manetki Alivio '94 ( prawa ) i GripShift 500 ( lewa ) !, korby Sachs DI.R.T Neos, przerzutki Acera ( tył ) i stary LX ( przód ). Jeszcze póżniej - RAMA AL7005 Kinesis, widelec Marzocchi MX COMP COIL 2003, hamulce AVID (V), korby Sachs NEOS, piasty XT, pedały TIME, przeżutki DEORE, łańcuch Connex 800, obręcze najtańsze :-), opony Michelin Wild Gripper kevlar, manetki GripShift (b. stare). Jeżdzę głównie rekraacyjnie, trochę szybciej by utrzymać kondycję (taki spokojny cross). Teraz - rama Cube AMS COMP skok 105mm 19,5" (tłumik Manitou QRL), widelec MX COMP AIR ETA 2005, piasta tył DT cerit, przód produkcja dla Cannondale - Wind, obręcze Rigida Taurus 2000, hamulce Avid BB7 tył 160mm przód 230mm, klamki Avid FR5, kierownica gięta Northshore, gripy Sram Rocket (8), korby XTR 24-34-46 1996, kaseta XTR 1996, oś suportu XTR, przerzutka tył XT 98' przód LX 2004, pedały TIME kompozyt, łańcuch Connex 808, stery Richey, opony Continental Escape i Survival:
mój rowerek :-)

GALERIA

Jeśli dopiero co kupiłeś rower to :

Barul i Gil w Łodzi 95'